Klub Przyrodników
Lokalizacja: GŁÓWNA
 
Polska Kartoteka Przyrodnicza
20-lecie LIFE
NFOŚiGW
CEEweb
OCEAN2012
Dzikie Życie
Forum Przyroda
XXXIV Lubuski Konkurs Przyrodniczy - etap wojewódzki
W dniu 5 marca 2016 r. w Świebodzińskim Domu Kultury odbył się wojewódzki etap XXXIV Lubuskiego Konkursu Przyrodniczego dla uczniów gimnazjów oraz wyższych klas szkół podstawowych. Temat wiodący konkursu brzmiał: „Rośliny i zwierzęta polskich gór”. W konkursie udział wzięło 71 uczniów z 15 szkół tworzących 13 zespołów. Indywidualnie startowało 8 osób.

W części pisemnej wyłoniono 22 finalistów, którzy zakwalifikowali się do etapu ponadwojewódzkiego konkursu, który odbędzie się 23 kwietnia 2016 r. w Świebodzinie.

Finaliści XXXIV Lubuskiego Konkursu Przyrodniczego: Ewelina Falkowska, Gimnazjum im. Świętego Floriana, Trzciel; Mateusz Idziejczak, Zespół Przedszkola, Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, Belęcin; Elżbieta Kopeć, Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego, Torzym; Wiktoria Podskalna, Gimnazjum nr 1 im. Królowej Jadwigi, Lubsko; Zuzanna Zmuda, Zespół Przedszkola, Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, Kopanica; Wiktoria Jon, Zespół Przedszkola, Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, Kopanica; Filip Łukacz, Gimnazjum nr 1 im. Królowej Jadwigi, Lubsko; Bartłomiej Patelka, Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Urszuli Ledóchowskiej, Nowa Sól; Katarzyna Spilnyk, Publiczne Gimnazjum, Strzelce Krajeńskie; Oliwia Bielinis, Publiczne Gimnazjum, Strzelce Krajeńskie; Wojciech Bielicz, Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Urszuli Ledóchowskiej, Nowa Sól; Piotr Czepiżak, Gimnazjum im. Świętego Floriana, Trzciel; Waldek Rozynek, Zespół Przedszkola, Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, Belęcin; Zuzanna Antkowiak - 23 pkt., Zespół Przedszkola, Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, Belęcin; Korneliusz Berger - 23 pkt., Zespół Przedszkola, Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, Belęcin; Bartosz Buda - 23 pkt., Gimnazjum nr 1, Wolsztyn; Magdalena Hochenzy - 23 pkt., Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego, Torzym; Katarzyna Kaczmarek - 23 pkt., Zespół Przedszkola, Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, Kopanica; Bartłomiej Traczyk - 23 pkt., Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego, Torzym; Marlena Kaczmarek - 22 pkt., Zespół Przedszkola, Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, Kopanica; Nikodem Korkiewicz - 22 pkt., Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego, Torzym; Karolina Żygas - 22 pkt., Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Urszuli Ledóchowskiej, Nowa Sól.

Spośród finalistów, na podstawie testu oraz przeprowadzonej dogrywki, jury wyłoniło 10 uczniów z najlepszymi wynikami, którzy wzięli udział w części ustnej konkursu. Ostatecznie klasyfikacja finału etapu wojewódzkiego wyglądała następująco (VIII miejsce trzy osoby ex aequo):

I - Ewelina Falkowska, Gimnazjum im. Świętego Floriana, Trzciel, Nauczyciel: Marek Janas
II - Wiktoria Podskalna, Gimnazjum nr 1 im. Królowej Jadwigi, Lubsko, Nauczyciel: Honorata Rutkowska
III - Oliwia Bielinis, Publiczne Gimnazjum, Strzelce Krajeńskie, Nauczyciel: Maria Jutkiewicz
IV - Filip Łukacz, Gimnazjum nr 1 im. Królowej Jadwigi, Lubsko, Nauczyciel: Honorata Rutkowska
V - Mateusz Idziejczak, Zespół Przedszkola, Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, Belęcin, Nauczyciel: Ewa Weil
VI - Elżbieta Kopeć, Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego, Torzym, Nauczyciel: Irena Pecuch
VII - Zuzanna Zmuda, Zespół Przedszkola, Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, Kopanica, Nauczyciel: Joanna Rostkowska
VIII - Wiktoria Jon, Zespół Przedszkola, Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, Kopanica, Nauczyciel: Joanna Rostkowska
Bartłomiej Patelka, Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Urszuli Ledóchowskiej, Nowa Sól, Nauczyciel: Marek Bielicz
Katarzyna Spilnyk, Publiczne Gimnazjum, Strzelce Krajeńskie, Nauczyciel: Maria Jutkiewicz

W rywalizacji zespołowej pierwsze trzy miejsca zajęły następujące szkoły:

I - Zespół Przedszkola, Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, Belęcin, Nauczyciel: Ewa Weil
II - Gimnazjum im. Świętego Floriana, Trzciel, Opiekun: Marek Janas
III - Zespół Przedszkola, Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, Kopanica, Opiekun: Joanna Rostkowska

GRATULUJEMY!

Co roku Konkurs wspierają finansowo lub rzeczowo różne instytucje oraz osoby prywatne. W tym roku Konkurs został wsparty przez górskie parki narodowe oraz Zespoły Parków Krajobrazowych w postaci wydanych przez siebie wspaniałych publikacji książkowych oraz płyt, które przeznaczyliśmy na nagrody dla uczestników konkursu oraz dla trzech najlepszych zespołów (szkół). Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie!












 
 
Copyright (C) 2005 - 2014 by Klub Przyrodników.
Administrator: lukasz.kwasny@kp.org.pl;
Powered by Joomla! Open Source
EnglishDeutschPolish
DANE KONTAKTOWE
  
  KLUB PRZYRODNIKÓW
  ul. 1 maja 22
  66-200 Świebodzin

  tel./fax: +48 683828236
  e-mail: kp@kp.org.pl

SKLEP KP
  
  tel./fax: +48 957591220
  e-mail:
  owczary@kp.org.pl

NOWOŚCI W SKLEPIE

Kurek P., Piechnik Ł. - Borsuk europejski
Kurek P., Piechnik Ł. - Borsuk europejski

Przegląd Przyrodniczy (2017) tom XXVIII, zeszyt 2
Przegląd Przyrodniczy (2017) tom XXVIII, zeszyt 2

POLECAMY!
Haeupler H., Muer Th. - Bildatlas des Farn- und Blütenpflanzen
Haeupler H., Muer Th. - Bildatlas des Farn- und Blütenpflanzen

Matuszkiewicz W. - Przewodnik do oznaczania zbiorowisk roś.
Matuszkiewicz W. - Przewodnik do oznaczania zbiorowisk roś.

NEWSLETTER
  
  Chcesz otrzymywać
  e-mailem Wiadomości
  Klubu Przyrodników -
  informacje o
  organizowanych
  imprezach, nowościach
  wydawniczych, ważnych
  sprawach polskiej
  ochrony przyrody -
  
  ZAPISZ SIĘ NA NASZ
  NEWSLETTER !!!