Klub Przyrodników
Lokalizacja: GŁÓWNA
 
Polska Kartoteka Przyrodnicza
20-lecie LIFE
NFOŚiGW
CEEweb
OCEAN2012
Dzikie Życie
Forum Przyroda
Konkurs fotograficzny - "Przyroda doliny Warty..."
07.11.2007.

Klub Przyrodników zaprasza do udziału w ogólnopolskim konkursie fotograficznym

„Przyroda doliny Warty, od źródeł do ujścia”.

Celem Konkursu jest ukazanie piękna i zróżnicowania przyrody doliny trzeciej pod względem długości rzeki w Polsce. Bohaterka konkursu bierze początek na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej. Jej końcowy odcinek leży w rozległej dolinie Toruńsko-Eberswaldzkiej. Koryto Warty przebiega przez historyczne ziemie Wielkopolski i Ziemi Lubuskiej. Uregulowane partie rzeki przeplatają się z fragmentami zbliżonymi do naturalnych. Warta kończy swój bieg w Kostrzynie nad Odrą, łącząc swe wody z Odrą. To właśnie tutaj czekamy na „spłynięcie” konkursowych prac.

1. Konkurs adresowany jest do wszystkich fotografujących. Dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody.  Główną nagrodą w konkursie jest bank danych Pretec\I-tec PhotoBank Premium 80GB. Zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca otrzymają karty pamięci o pojemności 2GB (CF, MS lub SD). Jury przyzna także 5 wyróżnień (nagrody książkowe). W skład jury wejdą przedstawiciele Klubu Przyrodników i Wydziału Promocji Miasta Kostrzyn nad Odrą.

2. Uczestnicy mają prawo zgłaszać do Konkursu wyłącznie fotografie wykonane samodzielnie, do których posiadają wszelkie prawa autorskie. Zdjęcia muszą być pracami nigdzie wcześniej niepublikowanymi i nieprzedstawianymi na innych konkursach.

3. Każdy może nadesłać do 3 prac, wyłącznie w postaci cyfrowej, w formacie tif lub jpg, (preferowana rozdzielczość zdjęć powinna mieścić się w przedziale pomiędzy 5500 x 4000 pixeli do 3500 x 2500 pixeli, dopuszczalna minimalna rozdzielczość to 1700 x 2500 pixeli). Każde zdjęcie będzie rozpatrywane osobno. Można nadsyłać zarówno prace czarno-białe jak i kolorowe. Technika wykonania zdjęć dowolna. W liście e-mail lub osobnym katalogu na płycie muszą się znaleźć dokładne dane autora i wykaz zdjęć. Każde zdjęcie powinno posiadać swój tytuł, miejsce i datę jego wykonania.

4. Prace należy wysyłać pocztą elektroniczną na adres email: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć , lub pocztą na zabezpieczonym przed zniszczeniem nośniku na adres: Muzeum Przyrodnicze Klubu Przyrodników, ul Dworcowa 7, Kostrzyn nad Odrą.
W polu temat e-mail, lub na nośniku należy wpisać: „Konkurs fotograficzny”.

Termin nadsyłania prac - 23 listopada 2007r. Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na koniec listopada 2007r.

5. Prace nadesłane na konkurs zostaną wydrukowane i wezmą udział w wystawie zorganizowanej w salach Muzeum Przyrodniczego w Kostrzynie nad Odrą. Planowany termin wystawy to grudzień 2007.

6. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do jednorazowej publikacji wszystkich
nadesłanych prac oraz do zmieszenia wszystkich prac w dowolnym miejscu na stornach www Klubu Przyrodników. W przypadku prac nagrodzonych i wyróżnionych organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wielokrotnej publikacji bez prawa wyłączności. Jako całość wystawy pokonkursowej „Przyroda doliny rzeki Warty od źródeł do ujścia” prace będą wystawiane w różnych miejscach Polski.

Konkurs jest dofinansowany przez Urząd Miasta w Kostrzynie nad Odrą.

 
Copyright (C) 2005 - 2014 by Klub Przyrodników.
Administrator: lukasz.kwasny@kp.org.pl;
Powered by Joomla! Open Source
EnglishDeutschPolish
DANE KONTAKTOWE
  
  KLUB PRZYRODNIKÓW
  ul. 1 maja 22
  66-200 Świebodzin

  tel./fax: +48 683828236
  e-mail: kp@kp.org.pl

SKLEP KP
  
  tel./fax: +48 957591220
  e-mail:
  owczary@kp.org.pl

NOWOŚCI W SKLEPIE

Przegląd Przyrodniczy (2017) tom XXVIII, zeszyt 4
Przegląd Przyrodniczy (2017) tom XXVIII, zeszyt 4

Sudnik-Wójcicka B., Orczewska A. - Rośliny Polski
Sudnik-Wójcicka B., Orczewska A. - Rośliny Polski

POLECAMY!
Haeupler H., Muer Th. - Bildatlas des Farn- und Blütenpflanzen
Haeupler H., Muer Th. - Bildatlas des Farn- und Blütenpflanzen

Ptaki. Przewodnik Collinsa
Ptaki. Przewodnik Collinsa

NEWSLETTER
  
  Chcesz otrzymywać
  e-mailem Wiadomości
  Klubu Przyrodników -
  informacje o
  organizowanych
  imprezach, nowościach
  wydawniczych, ważnych
  sprawach polskiej
  ochrony przyrody -
  
  ZAPISZ SIĘ NA NASZ
  NEWSLETTER !!!