Klub Przyrodników
Lokalizacja: GŁÓWNA
 
Polska Kartoteka Przyrodnicza
20-lecie LIFE
NFOŚiGW
CEEweb
OCEAN2012
Dzikie Życie
Forum Przyroda
Tak dla przyrody, nie dla off-roadu
25.05.2010.
W Polsce rośnie lobby przeciwko nielegalnemu i niekontrolowanemu off-road'owi.

W związku z coraz częstszymi przypadkami pojawiania się pojazdów mechanicznych typu quad, motocross itp. w miejscach, gdzie jest to nielegalne, w sierpniu 2009 r. wystartował serwis StopQuadom.pl mający na celu zwrócenie uwagi opinii publicznej na problem nielegalnego off-roadu w Polsce. Jego twórcy chcą, by świadomość społeczna w kwestii nielegalnego off-roadu była większa, zachęcają do zgłaszania wszelkich incydentów odpowiednim służbom, tj. Policji, Straży Leśnej, Straży Granicznej. Należy takie zgłoszenia traktować raczej jako obywatelski obowiązek, nie donosicielstwo.

Pomimo, że stosowne przepisy prawne pozwalające sankcjonować nielegalny off-road istnieją od dawna, faktycznie niewiele robi się, żeby ukrócić to zjawisko, którego szkodliwości wiele osób po prostu nie rozumie, bądź zrozumieć nie chce, przedkładając własną przyjemność nad ochronę środowiska, bezpieczeństwo innych, a często także własne.

Podstawową funkcjonalnością jaką zapewnia StopQuadom.pl jest możliwość zgłaszania incydentów związanych z wyżej wymienionymi pojazdami wraz z ich lokalizacją na mapie. Pozwoli to stworzyć mapę Polski przedstawiającą nasilenie zjawiska w poszczególnych rejonach kraju. Internauci mogą wyrażać także swoje poparcie dla idei serwisu.

Oprócz piętnowania negatywnych zachowań, twórcy serwisu chcą pokazać miejsca gdzie można jeździć legalnie, przybliżyć sytuację prawną oraz pokazać na czym polega szkodliwość zjawiska. Z chęcią zamieszczą także krótkie informacje wraz z linkami do stron propagujących właściwy sposób korzystania z pojazdów, o których traktuje StopQuadom.pl - chcąc pokazać, że wszystko jest dla ludzi.

Nazwa i szata graficzna serwisu StopQuadom.pl zostały celowo dobrane prowokacyjnie, by wzbudzić jak najszersze dyskusje, również w środowiskach związanych z off-roadem, quadami i motocrossem licząc na to, że spowoduje u kogoś refleksję nad swoim zachowaniem. Ze strony tych środowisk powstaniu strony StopQuadom.pl towarzyszyła ożywiona dyskusja na kilku forach internetowych, oraz spora ilość feedbacku.

Materiały promocyjne - http://www.stopquadom.pl/prasa/#materialy-promocyjne Dla osób chcących umieścić na swoich stronach internetowych banner reklamujący StopQuadom.pl, przygotowano i udostępniono materiały reklamowe. Jest również możliwość przygotowania bannerów specjalnie dla danego użytkownika wg życzenia.
 
Copyright (C) 2005 - 2014 by Klub Przyrodników.
Administrator: lukasz.kwasny@kp.org.pl;
Powered by Joomla! Open Source
EnglishDeutschPolish
DANE KONTAKTOWE
  
  KLUB PRZYRODNIKÓW
  ul. 1 maja 22
  66-200 Świebodzin

  tel./fax: +48 683828236
  e-mail: kp@kp.org.pl

SKLEP KP
  
  tel./fax: +48 957591220
  e-mail:
  owczary@kp.org.pl

NOWOŚCI W SKLEPIE

Przegląd Przyrodniczy (2017) tom XXVIII, zeszyt 4
Przegląd Przyrodniczy (2017) tom XXVIII, zeszyt 4

Sudnik-Wójcicka B., Orczewska A. - Rośliny Polski
Sudnik-Wójcicka B., Orczewska A. - Rośliny Polski

POLECAMY!
Ptaki. Przewodnik Collinsa
Ptaki. Przewodnik Collinsa

Haeupler H., Muer Th. - Bildatlas des Farn- und Blütenpflanzen
Haeupler H., Muer Th. - Bildatlas des Farn- und Blütenpflanzen

NEWSLETTER
  
  Chcesz otrzymywać
  e-mailem Wiadomości
  Klubu Przyrodników -
  informacje o
  organizowanych
  imprezach, nowościach
  wydawniczych, ważnych
  sprawach polskiej
  ochrony przyrody -
  
  ZAPISZ SIĘ NA NASZ
  NEWSLETTER !!!