Klub Przyrodników
Lokalizacja: GŁÓWNA
 
Polska Kartoteka Przyrodnicza
20-lecie LIFE
NFOŚiGW
CEEweb
OCEAN2012
Dzikie Życie
Forum Przyroda
Seminarium "Jak dbać o obszar Natura 2000 i o wody..."
07.11.2011.
W dniach 1-2 grudnia (czwartek-piątek) organizujemy w pałacu w Ciążeniu nad Wartą kolejne seminarium p.t. "Jak dbać o obszar Natura 2000 i o wody - w procesach planowania i na co dzień".

TEMATYKA WARSZTATÓW:
Szczegółowy program podamy wkrótce.

Celem jest przede wszystkim dyskusja nad problemami związanymi z:
- planami zadań ochronnych Natura 2000,
- konieczością osiągnięcia celów środowiskowych dla wód
Możemy prawdopodobnie liczyć na udział ok. 60 osób z calej Polski, zaangażowanych w opracownywanie planów i w ochronę przyrody. Zależy nam szczególnie na dyskusji o doświadczeniach z prac nad PZO w 2011 roku.

Mamy w szczególności nadzieję na przedstawienie tegorocznych doświadczeń i problemów z opracowywania planów zadań ochronnych. Mamy też nadzieję na dyskusję, jak podejść do planownaia ochrony przyrody w lasach w nowym stanie prawnym po 1.01.2012 r. Przedstawimy też najnowsze informacje z prac organizowanych przez Komisję Europejską w dziedzinie organziowania ochrony obszarów Natura 2000 - konsekwencje wyroku ECJ 90/10, opracowywane przez Komisję podaniki, założenia tzw. "nowych seminariów biogeograficznych".

Mamy też nadzieję na duyskusję, jak skutecznie wziąć udział w rozpoczynanym, kolejnym cyklu planownaia gospodarowania wodami, a także w dyskusji nad sporządanymi właśnie warunkami korzystania z wód regionu wodnego.

Można przysłać swoje sugestie co do tematów wartych poruszenia oraz swoją propozycję prezentacji - sedecznie zapraszamy!

Przypominamy, że pierwsze seminarium z tego cyklu zorganizowaliśmy wiosną 2011 r, co na nim było - można podejrzeć na: www.kp.org.pl

TERMIN:
Rozpoczęcie w czwartek 1 grudnia w godzinach południowych Zakończenie w piątek 2 grudnia wczesnym popołudniem.

MIEJSCE:
Dawny pałac biskupi w Ciążeniu, obecnie Dom Pracy Twórczej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, sławny z jednej z największych w Europie bibliotek masońskich (genius loci powinien nam sprzyjać - a wybór tradycji wg uznania każdego z uczestników). Położony na krawędzi Doliny Środowej Warty (Natura 2000 i park krajobrazowy); także z sali obrad jest widok na dolinę.

Ciążeń leży niemal w centrum Polski, 5 km od autostrady A2 Poznań-Warszawa (zjazd Słupca), 10 km od stacji kolejowej Słupca na linii Poznan-Warszawa, ok. 30 km od Konina. Ze Słupcy i z Konina jest dobra komunikacja PKS.

Baza noclegowa to 16 pokoi 2-osobowych z łazienkami w oficynie pałacu (dla zgłaszających się wcześniej) i 10 pokoi 2-3 osobowych z jedną łazienką na ok. 2 pokoje, w samym pałacu.

O miejscu:
old.amu.edu.pl
Lokalizacja:
maps.google.pl

WARUNKI:
Warszaty sa przeznaczone dla wszystkich osób zainteresowanych tematyką, w szczególności dla osób angażujących się i chcących się angażować "po stronie przyrody" w skuteczne planowanie ochrony obszarów Natura 2000 (w tym sporządzanie planów zadań ochronnych) i w skuteczną ochronę wód. A także dla osób mających swoje praktyczne doświadczenia w w/w, od których my będziemy mogli się czegoś nauczyć.

Udział w warsztatach i nocleg 1/2.12 będzie bezpłatny dla uczestników (dzięki dotacji NFOŚ). Uczestników poprosimy o zapłatę za posiłki, z których będą chcieli skorzystać - zorganizujemy je.

Możliwy jest wcześniejszy przyjazd/późniejszy wyjazd (płatny 30-40 zł/osoby) oraz przyjazd z psem (prosimy wcześniej uprzedzić).

ZGŁOSZENIA:
Szczegółowy program i karta zgłoszenia (umozliwająca np. wybór posiłków) zostaną podane w następnym komunikacie Zgłoszenia można przesyłać mailem na adres: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć (także już od teraz - dla zdecydowanych na podstawie niniejszego komunikatu).

SPONSOR:
Warsztaty są dofinansowane przez NFOŚiGW w ramach dofinansowania instytucjonalnego pozarządowych organizacji ekologicznych na lata 2010-2011.

Serdecznie zapraszamy!!!
 
Copyright (C) 2005 - 2014 by Klub Przyrodników.
Administrator: lukasz.kwasny@kp.org.pl;
Powered by Joomla! Open Source
EnglishDeutschPolish
DANE KONTAKTOWE
  
  KLUB PRZYRODNIKÓW
  ul. 1 maja 22
  66-200 Świebodzin

  tel./fax: +48 683828236
  e-mail: kp@kp.org.pl

SKLEP KP
  
  tel./fax: +48 957591220
  e-mail:
  owczary@kp.org.pl

NOWOŚCI W SKLEPIE

Przegląd Przyrodniczy (2017) tom XXVIII, zeszyt 4
Przegląd Przyrodniczy (2017) tom XXVIII, zeszyt 4

Sudnik-Wójcicka B., Orczewska A. - Rośliny Polski
Sudnik-Wójcicka B., Orczewska A. - Rośliny Polski

POLECAMY!
Haeupler H., Muer Th. - Bildatlas des Farn- und Blütenpflanzen
Haeupler H., Muer Th. - Bildatlas des Farn- und Blütenpflanzen

Ptaki. Przewodnik Collinsa
Ptaki. Przewodnik Collinsa

NEWSLETTER
  
  Chcesz otrzymywać
  e-mailem Wiadomości
  Klubu Przyrodników -
  informacje o
  organizowanych
  imprezach, nowościach
  wydawniczych, ważnych
  sprawach polskiej
  ochrony przyrody -
  
  ZAPISZ SIĘ NA NASZ
  NEWSLETTER !!!