Wydawnictwo

There is no translation available.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi podstawowymi wydawnictwami - Przeglądem Przyrodniczym, Monografiami Przyrodniczymi oraz Boćkiem. Szereg pozostałych różnorodnych publikacji znajdą Państwo w zakładce pozostałe

 

img ppPrzegląd Przyrodniczy

jest recenzowanym kwartalnikiem naukowym poświęconym przyrodzie Polski oraz problemom jej ochrony, wydawanym od roku 1990. Publikujemy w nim prace o charakterze dokumentacji fizjograficznej, artykuły poświęcone aktualnym problemom ochrony przyrody, materiały z organizowanych przez Klub sesji naukowych oraz recenzje wydawnictw. Misją Przeglądu jest wspieranie amatorskiego ruchu przyrodniczego oraz integracja przyrodników różnych specjalności.

Wieland P. Sok 51028d50352d0Monografie przyrodnicze

są opracowaniami naukowymi, napisanymi w oparciu o najnowsze materiały, przedstawiały gatunek/grupę w sposób interesujący, przystępny u zrozumiały dla laika. Poszczególne zeszyty odzwierciedlają nie tylko wiedzę, ale i styl i poglądy Autorów. Opracowania zawierają podstawowe informacje o występowaniu i liczebności gatunków na świecie oraz w Polsce, ich biologii i ekologii, zagrożeniach, problemach i metodach ochrony.

bociek100sBociek

Ukazuje się drukiem od roku 1983. Od kilku lat jest ogólnodostępny, w barwnej okładce. Obok artykułów dotyczących najważniejszych problemów ochrony przyrody i spraw organizacyjnych Klubu, zawiera, artykuły i notatki przyrodnicze, przeglądy wydawnictw, recenzje. Dla czynnych Członków Klubu jest wysyłany pocztą w ramach członkostwa. 

There is no translation available.

Wydawnictwo Klubu Przyrodników w ŚwiebodziniebiuroWydawnictwo mieści się w biurze Zarządu Klubu w Świebodzinie,
przy ul. 1 maja 22 (II piętro).

Czynne jest od poniedziałku do piątku
w godzinach od 7.30 do 15.30

Kontakt:
Klub Przyrodników
ul. 1 Maja 22
66–200 Świebodzin
tel: +48 68 3828236; +48 68 4756611
fax: +48 68 3828236
e-mail: kp[at]kp.org.pl