There is no translation available.

W sobotę 1 marca 2008, w Świebodzinie odbył się etap regionalny XXVI LUBUSKIEGO KONKURSU PRZYRODNICZEGO dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Tematem przewodnim tegorocznego konkursu były „Ptaki wodno-błotne Polski”.

W konkursie wzięło udział 56 uczniów. W klasyfikacji zespołowej na I miejscu ulokowało się Gimnazjum nr 3 w Sulechowie pod opieką Pani Barbary Gielniak, na II miejscu Gimnazjum nr 2 w Wolsztynie pod opieką Pani Joanny Kaczmarek i na III miejscu Gimnazjum w Brójcach pod opieką Pani Pauliny Dulat-Sawickiej.

W klasyfikacji indywidualnej I miejsce zajął Jarosław Harhura z Gimnazjum w Brójcach, II miejsce zajęła Katarzyna Swinarek z Gimnazjum nr 2 w Wolsztynie, III miejsce zajęła Emilia Majdra z Gimanzjum nr 3 w Sulechowie.
Kolejne miejsca w pierwszej dziesiątce zajęli:
IV miejsce Martyna Janas Gimanzjum nr 3 w Sulechowie
V miejsce Ewa Naumowicz Gimanzjum nr 3 w Sulechowie
VI miejsce Adrian Nowaczyk Gimnazjum nr 2 w Wolsztynie
VII miejsce Natalia Kłosińska Gimnazjum nr 2 w Wolsztynie
VIII  miejsce Justyna Miłosz Gimnazjum w Brójcach
IX miejsce Mateusz Rosiński Szkoła Podstawowa w Belęcinie
X miejsce Jacek Sobierajski Gimnazjum nr 2 w Wolsztynie

19 kwietnia 2008, również w Świebodzinie, odbędzie się etap ponadregionalny – „finał finałów”, w którym zmierzą się laureaci etapu regionalnego Lubuskiego Konkursu Przyrodniczego organizowanego przez Klub Przyrodników (woj. lubuskie) oraz laureaci etapu wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego organizowanego przez PTOP „Salamandra” (woj. wielkopolskie).

Osoby, które zakwalifikowały się do etapu ponadregionalnego z woj. lubuskiego:
1. Jarosław Harhura Gimnazjum w Brójcach
2. Katarzyna Swinarek Gimnazjum nr 2 w Wolsztynie
3. Emilia Majdra Gimanzjum nr 3 w Sulechowie
4. Martyna Janas Gimanzjum nr 3 w Sulechowie
5. Ewa Naumowicz Gimanzjum nr 3 w Sulechowie
6. Adrian Nowaczyk Gimnazjum nr 2 w Wolsztynie
7. Natalia Kłosińska Gimnazjum nr 2 w Wolsztynie
8. Justyna Miłosz Gimnazjum w Brójcach
9. Mateusz Rosiński Szkoła Podstawowa w Belęcinie
10. Jacek Sobierajski Gimnazjum nr 2 w Wolsztynie
11. Mateusz Radkiewicz Szkoła Podstawowa w Białkowie
12. Aleksnadra Przybył Szkoła Podstawowa w Templewie
13. Julia Antkowiek Szkoła Podstawowa Belęcin
14. Eliza Musiał Szkoła Podstawowa Belęcin
15. Natalia Jaworska Gimanzjum nr 3 w Sulechowie
16. Paulina Kuriata Szkoła Podstawowa w Templewie
17. Weronika Kępińska Szkoła Podstawowa w Smardzewie
18. Weronika Kasprzak Gimnazjum nr 2 w Wolsztynie
19. Daniel Mokrzycki Szkoła Podstawowa w Białkowie
20. Izabela Czerniak Gimnazjum nr 2 w Wolsztynie
21. Grzegorz Leśnik Szkoła Podstawowa w Belęcinie

Gratulujemy i dziękujemy!