There is no translation available.

Ministerstwo Infrastruktury poinformowało o rozpoczęciu konsultacji w sprawie modyfikacji i uzupełnienia sieci TEN-T na terenie Polski, które odbędą się w dniach 2 lipca - 20 sierpnia 2008 roku.

http://www.mi.gov.pl/2-482be1a920074-1786995.htm

W przedłożonych do konsultacji materiałach utrzymany jest przebieg "korytarza nr 1" Warszawa-Białystok-Budzisko (wbrew wynikom wykonanej osttanio strategicznej analizy oddziaływania na środowisko). Jako nowe propozycje do sieci TEN-T pojawia się wiele innych inwestycji drogowych i kolejowych, a także np. "Przedłużenie szlaku wodnego rzeki Odry o odcinek od ujscia Nysy Łuyckiej do Brzegu Dolnego".

W materiałach przedłozonych do konsultacji nie ma żadnej analizy aspektów środowiskowych.

Jak informuje Ministerstwo Infrastruktury: "Propozycje modyfikacji i uzupełnienia sieci TEN-T zostały przyjete przez Kierownictwo Resortu w dniu 25.06.2008 r. Po przyjeciu propozycji modyfikacji i uzupełnienia sieci TEN-T przez Kierownictwo Resortu w dniu 25.06.2008 r, Ministerstwo Infrastruktury ogłasza niniejszym otwarcie konsultacji w tej sprawie, które odbeda sie w dniach 2 lipca - 20 sierpnia 2008 roku. Oczekujemy na Panstwa stanowiska w terminie do 20 sierpnia 2008 r., w wersji elektronicznej na adres: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.. Po przeprowadzeniu konsultacji oraz ostatecznym zatwierdzeniu propozycji modyfikacji i uzupełnienia sieci TEN-T na szczeblu rzadowym, nastapi przekazanie stosownej aplikacji do Komisji Europejskiej. Przewidujemy, że przekazanie aplikacji do Komisji Europejskiej nastapi przed koncem bieżacego roku (...) Modyfikacja sieci uzupełniajacej TEN-T na wniosek kaźdego panstwa członkowskiego moźe stac sie przedmiotem rewizji, przy czym decyzja w sprawie otwarcia rozmów z krajami członkowskimi należy do Komisji Europejskiej. W swietle dotychczasowej praktyki należy stwierdzic, że KE z dużą ostrożoscia traktuje propozycje rozszerzenia sieci TEN-T. Należy sie wiec liczyc z tym, że nie wszystkie propozycje modyfikacji i uzupełnienia sieci TEN-T zostana przez Komisje Europejska zaakceptowane."