There is no translation available.

W sprzedaży mamy maciorki, jagnięta 6 msc., skopki, tryki (z papierami hodowlanymi). Nasze zwierzęta w sezonie wegetacyjnym są wypasane na ekologicznych pastwiskach, a zimą karmione ekologicznymi paszami.

Owca wrzosówka to stara tradycyjna rasa, dawniej hodowana na kożuchy i mięso. Obecnie kożuchy nie są modne, ale mięso bywa cenione przez wyrafinowanych smakoszy, ponieważ w smaku jest podobne do sarniny.
Wrzosówka doskonale sprawdza się jako żywa kosiarka. Jest niewybredna, nie potrzebuje specjalnego żywienia jak współczesne rasy mięsne, zadowala się tym co znajdzie na łące. Jest rasą odporną na nasze warunki klimatyczne i bardzo plenną, maciorki nierzadko rodzą dwa, a czasem nawet trzy jagnięta w jednym miocie. Wrzosówka jest ponadto rasą asezonalną, co oznacza że, w przeciwieństwie do innych ras, może w ciągu roku wyprowadzić dwa pokolenia jagniąt.
Wrzosówka nie jest rasą typowo wełnistą, jednak jej runo jest specyficzne i godne polecenia do przetwarzania, zwłaszcza amatorskiego czy też przy odtwarzaniu przedmiotów historycznych. Długość kosmków runa wynosi od kilku do 30 cm długości. Kolorystycznie jest dosyć zróżnicowana, posiada runo od barwy białej poprzez beżową, intensywnie brązową, siwą do prawie czarnej. A wełna z powodzeniem poddaje się farbowaniu zarówno barwnikami pochodzenia naturalnego jak i sztucznymi.

Kontakt :
Stacja Terenowa Klubu Przyrodników
Owczary 17, 69-113 Górzyca
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

tel. 95 759 12 20, 515 184 508