There is no translation available.

4 maja, po długiej walce z chorobą, zmarł Przemysław Czajkowski, wieloletni Koordynator Krajowy UNDP GEF/SGP – Globalnego Funduszu Środowiska. Na kilkuset projektach GEF wykształciła się i rozwinęła większość polskich organizacji zajmujących się ochroną przyrody.

Przemek był człowiekiem niezwykle prawym i skromnym. Jego misją, życiowym celem i największą radością, był rozwój polskich organizacji pozarządowych. Nie tylko przyrodniczych, GEF wspierał też lokalne inicjatywy społeczne, bezdomnych, wykluczonych, wszystkich, którzy chcieli robić coś dobrego. Podstawą współpracy nigdy nie były szczegółowo obwarowane warunkami zapisy umów – zawsze było nią bezgraniczne zaufanie, którego przecież nikt nie zawiódł. Nic nie cieszyło go bardziej niż współdziałanie kilku różnych organizacji, nic nie martwiło bardziej niż kłótnie i swary.

Przed Świętami Bożego Narodzenia rozsyłał nam swoje zdjęcia w stroju biskupa – Św. Mikołaja. I rzeczywiście nim był. Mikołaj Przemek “nie cały umarł”, żyje w nas, w naszych towarzystwach, klubach, fundacjach, wydawnictwach, chronionych lasach, torfowiskach, łąkach, murawach i sadach... w naszej pamięci... I długo żyć będzie!

Pogrzeb Przemka odbędzie się w Warszawie, 15 maja (środa) na Cmentarzu Północnym (Wólka Węglowa) – ul. Wójcickiego. Uroczystość rozpocznie się mszą św. o godz. 13 w sali A Domu Przedpogrzebowego (w głębi cmentarza, na wprost bramy głównej). Więcej na stronie
PTOP Salamandra: www.salamandra.org.pl/component/content/article/41-ogolne/
715-p-czajkowski.html?directory=1

i GDOŚ:www.gdos.gov.pl/News/view/6078/
Z_glebokim_zalem_zegnamy_Przemyslawa_Czajkowskiego