Centrum Koordynacji Projektów Środowiskowych organizuje 12 grudnia szkolenie dla przedstawicieli NGOs dotyczące możliwości finansowania projektów z zakresu ochrony przyrody w ramach V osi priorytetowej Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Warto zwrócić na nie uwagę, ponieważ w latach 2007-2013 będzie to zapewne jedno z ważniejszych źródeł finansowania projektów ochrony przyrody. Wydaje się, że uda się wypracować dość dogodne warunki korzystania z tych pieniędzy i dość sensowne kryteria ich rozdzielania (do czego cały czas staram się osobiście przykładać, bo przecież swego czasu wybraliście mnie jednym z dwóch reprezentatntów NGOs w Radzie CKPŚ). Ale myślę że i na tym szkoleniu będzie jeszcze okazja zwrócić uwagę na różne "haczyki" utrudniające wykorzystywanie środków.
 
Poniżej przekazuję więc ogloszenie CKPS.
 
Szanowni Państwo,
Centrum Koordynacji Projektów Środowiskowych, jako Instytucja Wdrażająca dla V osi priorytetowej Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko: „Ochrona przyrody i kształtowanie postaw ekologicznych” serdecznie zaprasza do udziału w szkoleniu dla beneficjentów V osi. Na szkoleniu poruszane będą m.in. następujące kwestie:

1)      Typy projektów przewidziane do dofinansowania,

2)      Kryteria oceny wniosków o dofinansowanie,

3)      Procedura naboru i rozpatrywania wniosków,

4)      Kwalifikowalność wydatków.

Szkolenie dla przedstawicieli organizacji pozarządowych odbędzie się w dniu 12 grudnia 2007 r. w godzinach 9.00 – 16.00. Szczegółowy program zostanie przesłany bezpośrednio do zgłoszonych uczestników.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc zwracamy się z uprzejmą prośbą o zgłaszanie do dwóch osób z organizacji.

Szkolenia odbędą się w Warszawie, w budynku CKPŚ przy ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. nr 3. CKPŚ jako organizator zapewnia bezpłatny udział w szkoleniu, nie zapewnia natomiast zwrotu kosztów podróży i noclegu. W przypadku osób zainteresowanych noclegiem z 11 na 12 grudnia, proponujemy pomoc w organizacji zakwaterowania.

Uprzejmie prosimy o przesyłanie zgłoszeń uczestnictwa w szkoleniu do 30 listopada 2007 r. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W zgłoszeniu należy umieścić:

1)      nazwę instytucji,

2)      imię i nazwisko uczestnika,

3)      stanowisko,

4)      telefon kontaktowy,

5)      adres e-mail,

6)      informację, czy są Państwo zainteresowani noclegiem.

Dodatkowych informacji udziela Pani Monika Przemyska tel. 22 318 – 70 – 80.

Dziękujemy za zainteresowanie naszymi szkoleniami. Mamy nadzieję, że będą one także dogodnym forum dyskusji nt. możliwości finansowania działań z zakresu ochrony przyrody.

Z poważaniem,
Janusz Zaleski             
Dyrektor CKPŚ